Pistolet wibracyjny

Pistolet to wielofunkcyjny sprzęt pozwalający na stymulację wszystkich grup mięśniowych. Można go wykorzystywać jako formę rozgrzewki przed treningiem, ale też jest świetnym narzędziem do rozluźniania ciała po wysiłku. Coraz częściej stosowany jest w rehabilitacji, gdyż pomaga powrócić do pełnej sprawności i skraca okres rekonwalescencji. Masaż z jego udziałem przywraca włóknom mięśniowym elastyczność, pozwala rozbić bolące punkty spustowe, ale też poprawia ukrwienie, zwiększa mobilność i umożliwia efektywną regenerację. Pistolet przeznaczony jest zarówno do użytku domowego, jak i może być wykorzystywany w profesjonalnych klubach fitness czy centrach fizjoterapii. 

Zastosowanie pistoletu Qmed:
- rehabilitacja pourazowa kończyn górnych, dolnych
- napięcie oraz bóle mięśniowe, skurcze mięśni związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym
- zanik mięśni lub osłabienie siły mięśniowej
- pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowego napięcia mięśniowo-powięziowego
- zwiększanie zakresu ruchu poprzez odciążenie sztywnych stawów
- przewlekłe stany napięcia nerwowego
- redukcja zrostów i blizn wewnętrznych po urazach lub operacjach
- stymulacja nerwów rdzeniowych
- pomoc w redukcji obrzęków limfatycznych

Pistolet Qmed to bardzo przydatny sprzęt, który pełni rolę osobistego masażysty. W dodatku można z niego skorzystać w dowolnym dla nas momencie. Pozwoli rozluźnić się po pracy, zniwelować codzienne dolegliwości bólowe, jak i zregenerować mięśnie po treningu. Wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i amatorów aktywności fizycznej. Z jego pomocą można samodzielnie wymasować niemal każdą część ciała. Daje to niezależność i dużą swobodę działania. Sześć poziomów prędkości umożliwia dostosowanie intensywności stymulacji do własnych potrzeb. Dodatkowo w zestawie znajduje sześć wymiennych głowic pozwalających na oddziaływanie zarówno na mięśnie powierzchniowe, jak i głęboko osadzone punkty spustowe. Masaż pistoletem to nie tylko świetny sposób na powysiłkową regenerację, ale również forma rehabilitacji, dlatego może stać się elementem wyposażenia gabinetów fizjoterapii. 

Pistolet Qmed posiada 6 wymiennych głowic, każda do specjalnego zastosowania:
- 2x kulista - o dwóch rozmiarach, najbardziej uniwersalna, można ją stosować do masażu całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem dużych partii mięśniowych. Pianka, z której została wykonana jest odporna na odkształcenia.
- Z wypustkami - wąska głowica z karbowaną powierzchnią, wykonana z twardego tworzywa. Przeznaczona szczególnie do wspomagania krążenia, tym samym zwiększenia odżywienia i natlenienia komórek. Masaż z jej udziałem niweluje ryzyko stanu zapalnego, jest więc świetnym narzędziem przeciwdziałającym kontuzjom. Polecana jest także do redukcji cellulitu. 
- Rozwidlona - idealnie sprawdzi się do masażu mięśni wzdłuż kręgosłupa oraz równolegle do długich mięśni jak prostownik grzbietu, czy mięsień brzuchaty łydki. Polecana jest również do stymulacji okolicy ścięgna Achillesa, pozwalając pracować na tkance omijając samo ścięgno. Głowica wykonana została z twardego tworzywa umożliwiając intensywne działanie, jednocześnie zaokrąglone końce pozwalają na płynny i precyzyjny ruch. 
- Punktowa - pozwala na działanie miejscowe i dotarcie do głęboko osadzonych punktów spustowych. Jest najbardziej precyzyjna z wszystkich końcówek, gdyż dociera do trudno dostępnych grup mięśniowych.
- Płaska - zapewnia dobry kontakt z ciałem, umożliwiając stymulację głębokich tkanek. Jest niezwykle przydatna w pracy na bardzo napiętych mięśniach np. mięśniu czworogłowym uda.

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas