Dwustronna poduszka sensoryczna

Ćwiczenia to nie tylko sposób na wyrzeźbienie sylwetki i poprawę kondycji, to także forma prozdrowotnej rekreacji, ale również element rehabilitacji. W związku z przewagą siedzącego trybu życia, każda forma aktywności jest niezwykle potrzebna. Dzięki niej możemy zachować mobilność aparatu ruchu, a wzmocnienie siły mięśniowej pozwala odciążyć nasz szkielet i ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Duże grono osób skarży się na problemy z kręgosłupem. Praca biurowa, a coraz częściej praca zdalna wymusza spędzanie wielu godzin w obciążającej pozycji. Jeśli dojdzie do tego zła postawa, garbienie itp. to prędzej czy później mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Ważne są zatem zarówno ćwiczenia wzmacniające, jak również rozciągające, które pozwalają zachować zdrowe i sprawne ciało.

Dyski tzw. poduszki pneumatyczne to świetny sprzęt o różnokierunkowym działaniu. Stosowane są zarówno w treningu, jak i rehabilitacji. Wykorzystywane są do ćwiczeń równoważnych, gdyż poprzez tworzenie nierównego podłoża wzmacniają mięśnie głębokie, które stabilizują całą sylwetkę i odciążają kręgosłup. Bardzo często dyski stanowią element gimnastyki korekcyjnej pozwalający skorygować nieprawidłową postawę i zniwelować problemy z garbieniem. Berety można używać także jako poduszkę do siedzenia, która wymusza zachowanie poprawnej pozycji ciała. Dodatkowo wspiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który jest wtedy najbardziej obciążony. Na rynku znaleźć można modele gładkie lub z wypustkami. Powierzchnia z kolcami ma działanie sensoryczne i daje efekt przyjemnego masażu. Rozmiar poduszki zależy od przeznaczenia. Do ćwiczeń można wybrać większe dyski, jeśli chcemy je zastosować do siedzenia, musimy je dopasować do wielkości naszego krzesła lub fotela.

Poduszka sensoryczna Balance Disc Qmed przeznaczona jest do ćwiczeń równoważnych. Poprzez tworzenie niestabilnego podłoża poprawia balans ciała i koordynację ruchową. Dzięki temu wzmacnia mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację sylwetki. Dysk jest często wykorzystywany do gimnastyki korekcyjnej, ale również w trakcie pourazowej rehabilitacji. Stanowi świetne wsparcie podczas siedzenia, które nie tylko wymusza prawidłową postawę, ale też odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa, niwelując ból pleców. Trening z poduszką balansową usprawnia funkcjonowanie całego ciała, pozwala wzmocnić różne grupy mięśniowe i poprawia działanie aparatu ruchu. Dysk posiada dwie powierzchnie z wypustkami i bez. Od nas zależy, którą będziemy wykorzystywać. Strona z kolcami może być wykorzystywana do masażu stóp lub ćwiczeń sensomotorycznych. Poduszka posiada specjalny zawór, który pozwala na regulację ciśnienia i ustalenie odpowiedniego poziomu twardości. Umożliwia to dołączona do zestawu pompka. Balance Disc Qmed to niezwykle wszechstronny sprzęt, który wpływa korzystnie na zdrowie, samopoczucie i kondycję fizyczną.

Zastosowanie:
- poprawa stabilności, balansu i koordynacji ruchowej aktywizacja i wzmacnianie mięśni posturalnych kręgosłupa
- nauka markowania obciążenia kończyny po zdjęciu opatrunku gipsowego
- poduszka do siedzenia wymuszająca prawidłową postawę ciała
- łagodzenie napięcia mięśni stóp (masażer do stóp)

Zalety poduszki sensorycznej Qmed Balance Disc:
- możliwość wykorzystania zarówno podczas ćwiczeń, jak i rehabilitacji
- odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w pozycji siedzącej
- wzmocnienie mięśni stabilizujących sylwetkę
- powierzchnia z wypustkami może służyć do masażu stóp
- możliwość regulacji stopnia twardości
- pompka w zestawie

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas