Guma do ćwiczeń i mobilizacji stawów

Pętle mini band, to zamknięte taśmy oporowe (opaski), które mają coraz szersze zastosowanie. Różnią się stopniem rozciągliwości, gdyż każdemu kolorowi odpowiada konkretny opór. Słabsze bandy wskazane są dla osób początkujących i do wstępnej mobilizacji np. bioder, mocniejsze sprawdzą się w ćwiczeniach wzmacniających oraz u osób regularnie trenujących. Jedną z ich głównych zalet są małe gabaryty, w związku z tym można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Mogą stanowić wyposażenie naszej torby na siłownię, ale pozwalają również na stworzenie domowego studia fitness. Opór, który stawiają podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń, zastępuje klubowe maszyny. Dzięki temu możemy przeprowadzić w pełni profesjonalny trening siłowy, bez konieczności posiadania wielkiego sprzętu. W dodatku umożliwiają aktywację wszystkich mięśni, zarówno powierzchniowych, jak i głębokich.

Pętle mini band mają szerokie zastosowanie w różnych rodzajach treningu. Użyte na początku pozwolą zaktywizować mięśnie, przygotowując je do dalszej pracy. Można je także wykorzystać w części wzmacniającej głównego workout'u, jak również do końcowego stretchingu. Są świetnym sposobem na zintensyfikowanie ćwiczeń, gdyż wprowadzają dodatkowy opór, np. przysiady z pętlami, umieszczonymi nad kolanami, zwiększą pracę mięśni ud i pośladków. Coraz częściej stosowane są w treningu motorycznym. Używają ich nie tylko amatorzy, ale także sportowcy (piłkarze, biegacze). Pozwalają na progresję i urozmaicają standardowy zestaw ćwiczeń, umożliwiając przeprowadzenie efektywnego i w pełni profesjonalnego treningu. Systematyczne stosowanie pomaga uzyskać lepsze wyniki sportowe. W dodatku wykorzystanie pętli oporowych nie tylko rozbudowuje mięśnie całego ciała, ale co najważniejsze wzmacnia siłę i zapobiega kontuzjom. Gumy są więc świetnym wsparciem treningu funkcjonalnego, którego zadaniem jest poprawa mobilności i ogólnego stanu zdrowia oraz zmniejszenie ryzyka urazu. Progresywny opór pozwala na budowanie mięśni z jednoczesnym wykształceniem odpowiedniej stabilizacji stawu.

Żółta pętla charakteryzuje się najmniejszym oporem spośród wszystkich czterech. Wskazana jest zatem dla osób, rozpoczynających swoją przygodę z treningiem. Może też być stosowana do słabszych partii ciała np. rąk. Duża elastyczność pozwala na wykonanie ćwiczeń rozciągających, wymagających dużego zakresu ruchu. Może być stosowana do aktywacji stawów przed treningiem. Jest świetnym sposobem na ćwiczenie koordynacji i równowagi. Mały opór sprawia, że pętla może być wykorzystywana również w rehabilitacji. Pomoże szybciej powrócić do sprawności fizycznej po kontuzji, poprzez wzmocnienie mięśni i zwiększenie mobilności w stawie.

Zalety pętli mini band:
- możliwość zastosowania do rozgrzewki, wzmacniania, jak i stretchingu
- świetne wsparcie podczas treningu funkcjonalnego i siłowego
- wytwarzanie oporu, imitującego ćwiczenia na maszynach
- intensyfikowanie standardowych ćwiczeń
- aktywowanie mięśni powierzchniowych i głębokich
- świetne wsparcie podczas domowego treningu
- poprawa mobilności stawów
- małe gabaryty
- słaby opór, dla osób początkujących

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas