Master Dynamic Active Plus

Master Dynamic Activ Plus

Master Dynamic Active Plus jest rodzajem ortezy mechanicznej bardzo użytecznej w aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych dotkniętych porażeniem kończyn dolnych, a w wielu przypadkach również porażeniem czterokończynowym.

Urządzenie zostało zaprojektowane w typoszeregu rozmiarowym pięciu modeli, od małego przeznaczonego dla dzieci, po duży rozmiar przeznaczony dla osób dorosłych. Każdy model jest dokładnie dopasowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika, takich jak: masa ciała, wzrost, deformacje ciała, stabilizacja tułowia, możliwość stania w pozycji wyprostowanej czy zdolność wykonywania kroków. Urządzenia tej grupy mogą być używane przez szeroka grupę osób niepełnosprawnych niezależnie od wieku, płci, ciężaru ciała, wagi, deformacji ciała i kondycji fizycznej.

Pionizator wyposażony jest w siedzisko i mechanizm podnoszenia, które umożliwiają osobie niepełnosprawnej bardzo łatwe powstanie z wózka do pozycji wyprostowanej, praktycznie bez wysiłku ze strony opiekuna, ponieważ siła pchająca sprężyn gazowych dopasowana jest do ciężaru ciała użytkownika. Osoby z porażeniem nóg mogą stać w pozycji wyprostowanej i poruszać się samodzielnie używając do tego celu jedynie sprawnych rąk (kroczenie aktywne).
Osoby z porażeniem czterokończynowym mogą poruszać się w pozycji wyprostowanej przy pomocy osoby pełnosprawnej (kroczenie pasywne).Nowe rozwiązanie kinematyki ruchu czyni urządzenie bardzo bezpiecznym i łatwym w obsłudze. Miękka i ładna tapicerka podnosi komfort użytkowania i zabezpiecza ciało przed nadmiernymi uciskami.Dofinansowanie:
 • NFZ 2000 zł
 • PCPR maksymalnie 3000 zł

Pionizator jest wykonywany indywidualnie na zamówienie i od tego zależy czas oczekiwania.

Uwaga!

Pionizator jest wykonywany indywidualnie na zamówienie, minimum oczekiwania to 3 tygodnie, każdy pionizator jest robiony na miarę pod konkretnego pacjenta. Podana cena obejmuje pionizator w podstawowej wersji, bez dodatkowego osprzętu.
 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas