Master Dynamic Active Drive

Master Dynamic Activ Drive
Master Dynamic Active Drive jest rodzajem ortezy mechanicznej bardzo użytecznej w aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych dotkniętych porażeniem kończyn dolnych, a w wielu przypadkach również porażeniem czterokończynowym. Urządzenie zostało zaprojektowane w typoszeregu rozmiarowym pięciu modeli, od małego przeznaczonego dla dzieci, po duży rozmiar przeznaczony dla osób dorosłych. Każdy model jest dokładnie dopasowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika, takich jak: masa ciała, wzrost, deformacje ciała, stabilizacja tułowia, możliwość stania w pozycji wyprostowanej czy zdolność wykonywania kroków.

Urządzenia tej grupy mogą być używane przez szeroka grupę osób niepełno-sprawnych niezależnie od wieku, płci, ciężaru ciała, wagi, deformacji ciała i kondycji fizycznej. Pionizator wyposażony jest w siedzisko i mechanizm podnoszenia, które umożliwiają osobie niepełnosprawnej bardzo łatwe powstanie z wózka do pozycji wyprostowanej, praktycznie bez wysiłku ze strony opiekuna. Nowe rozwiązanie kinematyki ruchu czyni urządzenie bardzo bezpiecznym i łatwym w obsłudze. Miękka i ładna tapicerka podnosi kom-fort użytkowania i zabezpiecza ciało przed nadmiernymi uciskami.Master Dynamic Active Drive wyznacza nowe kierunki rozwoju kinematyki ruchu pionizatorów dynamicznych. Opatentowany system jezdny umożliwia użytkownikowi wykonywanie kroków połączonych z obrotem kół co czy-ni kroczenie bardziej komfortowym I pozwala na pokonywanie znacznie większych odległości. Aby możliwe było kroczenie do przodu, obrót kół jezdnych do tyłu musi być zablokowany poprzez specjalny system blokad zakładanych na wszystkie czynne koła w zestawie. Aby poruszać się do tyłu, użytkownik za pomocą dźwigni znajdującej się w pobliżu uchwytów dłoni musi zablokować obrót czynnych kół również do przodu.

Dofinansowanie:
 • NFZ 2000 zł
 • PCPR maksymalnie 3000 zł


Pionizator jest wykonywany indywidualnie na zamówienie, minimum oczekiwania to 3 tygodnie, każdy pionizator jest robiony na miarę pod konkretnego pacjenta. Podana cena obejmuje pionizator w podstawowej wersji, bez dodatkowego osprzętu.

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas