Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Wallin

Producenci » Wallin

Uwolnij swoje stopy

Kolekcja obuwia zaprojektowanego przez zespół specjalistów duńskiej firmy Wallin przebojem wchodzi na rynki europejskie, w tym także na rynek polski. Dbałość o stopy, noszenie obuwia o właściwej konstrukcji, uszytego z dobrych materiałów, to podstawowy wymóg zapobiegania wielu chorobom.

Ortopedzi Wallin opatentowali konstrukcję obuwia z unikalną funkcją biomechaniczną, zapewniającą maksymalną redukcję nacisku na podeszwy stóp (Maximum Pressure Reduction Technology), nawet do 42 procent! Buty uszyte w ten sposób zapewniają nie tylko pełen komfort chodzenia, ale także zabezpieczają przed odkształceniami kości stóp i stawów.

Rewolucyjny system reducji nacisku sprawia, że chodzenie staje się znowu przyjemnością, nawet dla osób, które cierpią z powodu takich przewlekłych chorób, jak cukrzyca, reumatyzm, dolegliwości tak zwanej ostrogi piętowej i zapalenie powięzi podeszwowej, palucha koślawego (halux vulgus), palucha sztywnego, stóp z urazami kostki oraz tylnej, środkowej i przedniej części stopy.

Technologia maksymalnej redukcji nacisku zapewnia także zmniejszenie obciążenia stawu skokowego i stawów stopy, użytkownicy odczuwają naturalną ulgę przy bólach szyi i pleców, poprawia się amortyzacja okolic bioder i kolan, wyraźnie daje się także odczuć stabilność każdego kroku.

Koniecznie musimy podkreślić, że obuwie duńskiej firmy Wallin wykonywane jest ręcznie z niezwykłą starannością i dbałością o każdy element konstrukcji. W ofercie znajdują się dwa typy podeszwy, które różnią się wagą, poczuciem komfortu oraz przeznaczeniem:

Podeszwa Flex jest zrobiona z jednego rodzaju materiału, lżejsza i bardziej elastyczna. Polecana jest w profilaktyce.

Podeszwa Mover jest zrobiona z dwóch materiałów miękkiego + wierzchu podeszwy bardziej twardej (stabilnej). Polecana jest do rekonwalescencji.

Obie podeszwy zaprojektowane są w taki sposób, aby maksymalnie redukowały nacisk na podeszwę stopy. W tym wypadku przeprowadzone badania potwierdziły redukcję obciążenia do 42 procent. Można to zobrazować takim oto poczuciem lekkości podczas stosowania tego rozwiązania:

Człowiek ważący 100 kg czuje się jakby ważył 60 kg!

Konstrukcja buta oparta jest na pełnym „stroblu”, który przenosi całe obciążenie stopy na podeszwę. But jest też dzięki temu lżejszy oraz bardziej elastyczny.

Wkładka składa się z pianki o otwartych komórkach, która utrzymuje stopy suche i dobrze wentylowane. W pełni oddychające wkładki zapewniają pełną wentylację dzięki systemowi pochłaniania wilgoci. Wkładki są antybakteryjne- w pełni neutralizują zarazki. System komfort dzięki amortyzacji zapobiega zmęczeniu stóp, a pianka utrzymuje swoje właściwości przez bardzo długi czas, nie deformuje się.

 

Pod wkładką Wallin znajduje się tzw. podwkładka dzięki której można regulować ilość potrzebnego miejsca w bucie. Obie wkładki można oczywiście wyjąć i zastąpić swoją ulubioną wkładką ortopedyczną lub zrobioną na zamówienie.

 

Wyjątkowe cechy obuwia Wallin

  • Oddychające materiały przyjazne dla skóry
  • Doskonała skóra typu Nappa i Nubuk oraz skóry z łosia
  • Elastyczny i oddychający o komórkowej strukturze materiał wierzchni
  • 3D TechMesh - oferuje najlepszy klimat dla stopy
  • Brak przeszkadzających szwów, optymalna wielkość w przodostopiu sprzyja komfortowi oraz rehabilitacji po urazach
  • Specjalnie zaprojektowane dla wrażliwych stóp
  • Wymienne wkładki- możliwość zastosowania wkładek ortopedycznych zrobionych na zamówinie

Zaufane Know How

Wallin to innowacyjna, nowa marka obuwia opracowana przez cenionych duńskich konstruktorów obuwniczych, którzy pracując ze stopami i butami ponad 75 lat stworzyli nie tylko innowacyjne wzornictwo, ale przede wszystkim genialną biomechaniczną konstrukcję.

Sortuj wg:||
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com